Panorama Pustek

Zapraszamy do Łużnej na uroczystości patriotyczno-religijne zorganizowane pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

2 maja 2015r (sobota) - godz. 15.40

Miejsce: Cmentarz Łużna-Pustki

Wojewoda Małopolski, Ministerstwo Obrony Narodowej, Wójt Gminy Łużna zaprasza wszystkich na patriotyczno- religijną uroczystość z okazji 100-lecia Bitwy Gorlickiej, która odbędzie się na Wzgórzu Pustki. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele władz wojskowych i cywilnych, administracji rządowej i samorządowej, delegacje zagraniczne, kombatanci, organizacje społeczne i polityczne, mieszkańcy Gminy, zaproszeni goście oraz turyści.
Więcej szczegółów w Więcej szczegółów w programie obchodów. W związku ze szczególnym znaczeniem uroczystości oraz dużym zainteresowaniem udziału gości oraz społeczeństwa prosimy o stosowanie się do poleceń służb mundurowych. Celem usprawnienia ich pracy prosimy aby uczestnicy posiadający zaproszenie na uroczystość od Wojewody Małopolskiego umieszczali zaproszenia w sposób widoczny za przednią szybą samochodu, co umożliwi im miejsce na parkingu w pobliżu cmentarza Nr 123 Łużna-Pustki.

Przybyłych autobusami, busami prosimy o parkowanie obok szkoły i skorzystanie z komunikacji zastępczej (BUS-Libropol).

Kombatantów, poczty sztandarowe, osoby niepełnosprawne prosimy o parkowanie na parkingu obok mleczarni w Łużnej a następnie skorzystanie będącego do dyspozycji samochodu strażackiego OSP Łużna (Ducato).

Pozostałych przepraszamy za utrudnienia i prosimy o parkowanie samochodów w wyznaczonych miejscach lub wskazanych przez służby mundurowe a następnie skorzystanie komunikacji zastępczej (BUS-Libropol).

Prosimy o wcześniejszy przyjazd na uroczystość, a wygospodarowany czas poświęcić na zwiedzanie cmentarza lub towarzyszących wystaw.
Z rozmieszczeniem parkingów w dniach 1-2 maja 2015 roku można zapoznać się w notce dotyczącej parkingów.

Osoby posiadające imienne zaproszenia prosimy o wchodzenie bramą główną, natomiast pozostałych bramą boczną i zajęcie miejsca umożliwiającego uczestnictwo w uroczystości. Można też będzie skorzystać z telebimu umieszczonego obok Gontyny na którym będzie transmitowana na bieżąco uroczystość.

Za wszelkie utrudnienia związane z organizacją obchodów 100-lecia Bitwy pod Gorlicami zarówno mieszkańców jak też gości przepraszamy .

dron dron