Panorama Pustek

Zapraszamy do wspólnego przemarszu na Wzgórze Pustki w celu zapalenia zniczy na grobach poległych.

1 maja 2015 roku /piątek/ - godz. 19.30 bezpośrednio po koncercie Królewskiej Orkiestry Symfonicznej z Wilanowa

Miejsce; Łużna Centrum - Łużna Pustki

znicz Bezpośrednio po zakończeniu koncertu Królewskiej Orkiestry Symfonicznej przy Pałacu w Wilanowie prosimy wszystkich o wzięcie udziału w przemarszu na Wzgórze Pustki. Kolumna przemarszowa zostanie sformułowana począwszy od mostu obok Mleczarni w Łużnej na drodze w stronę Pustek.

Wszystkich uczestniczących w marszu prosimy o zabrania z sobą lampek, latarni, lampionów lub innych przedmiotów będących pomocnych w oświetleniu drogi przemarszu. Po dotarciu na miejsce czyli górnej części cmentarza Nr 123 Łużna-Pustki poniżej nowo odbudowanej Gontyny, odbędzie się Apel Poległych, Apel o Pokój oraz odmówiona zostanie modlitwa za zmarłych.

O godzinie 21.00 młodzież ze szkół podstawowych jak też gimnazjalnych a także harcerze zapalą znicze na grobach poległych w czasie walk i pochowanych na cmentarzach Gminy Łużna Nr 123 Łużna-Pustki; Nr 122 Łużna podnóże Pustek; 120 Łużna-Podbrzezie oraz 121 w Biesnej.

Międzyczasie zostanie wysłane Światełko dla Pokoju do młodzieży całej Europy oraz odegrany utwór ,,Śpij kolego”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w marszu oraz w zapaleniu zniczy przez młodzież z Gminy Łużna, która w ten sposób wyrazi hołd poległym w czasie walk na terenie naszej gminy.